برش لیزری لباس

کد خبر : #943
تاریخ انتشار : ۲۱ آبان, ۱۳۹۶
تعداد بازدید کننده : 364
ارسال به دوستان

برش لیزری لباس

 برش لیزری لباس 

برش لیزری لباس

طرح های پیچیده,کلاسیک و باسلیقه ی روی خیاطی های مادر بزرگتان را میشناسید؟آن طرح ها را بعنوان یک رقم لباس تصور کنید اما به شکلی که دارای طرح برش لیزری است.
برش لیزری برای طرح های طراحان خیاط زنانه استفاده میشود.اما وقتی که مصرف کنندگان شروع به تکاپو برای تکنیک کرده و تکنولوژی و بیش از پیش در دسترس تولیدکنندگان قرار گرفته است دیدن طرح های ابریشمی با برش لیزری و محصولات چرمی امری عادی است.هم اکنون میتوانید لباس هایی با برش لیزری را که توسط خرده فروشان مدیست مانند تاپ شاپ و ای سوز بفروش میرسند را بیابید.و این فقط برای تازه کاران است.

برش لیزری لباس چیست؟

برش لیزری لباس

برش لیزری نمونه ای از تولید است که از لیزر برای برش پارچه استفاده میکند.مزایای آن,دقت بسیار زیاد,برش های تمیز  و لبه های محکم برای جلوگیری از سوختن است که این طرح را در صنعت مد بسیار محبوب کرده است.
مزیت دیگر آن این است که یک سبک میتواند استفاده شود تا مواد مختلف مانند ابریشم,نایلون,چرم,نعوپرین,پولیستر و کتان را برش دهد.چرا که برش ها بدون هیچ فشاری روی جنس ایجاد میشوند.این فرآیند برش هیچ چیز را به جز لمس پارچه توسط لیزر احتیاج ندارد.هیچ علامت غیرعمدی روی جنس وجود ندارد که برای اجناس ابریشمی و توری این یک مزیت است.
برای مثال مارک جاکوبز از برش لیزری برای ساخت قطعات ابریشمی نازک,توری استفاده میکردند.مشابه آن,جورجیا چپمن و کرن کریگ اغلب جامه های نفیس را با الگوهای برش لیزری دقیق به انتهای مجرا فرستادند.

انواع لیزر برای برش لیزری لباس

برش لیزری لباس

اینجا جاییست که اشیا فنی میشوند.سه نوع لیزر وجود دارند که برای برش لیزری بکار میروند.لیزر سی او دو,نعودیمیم, و لیزر یوتریوم-آلومینیم.بیشتر از همه,سبک لیزری سی او دو,سبک انتخابی است زمانی که بکار میرود تا اجناس قابل پوشیدن را برش دهند.این فرآیند به خصوص شامل یک لیزر با انرژی بالاست که با ذوب,سوختن و یا بخارسازی مواد آنها را برش میدهد.
برای اجرای یک برش دقیق,یک لیزر از دستگاهی لوله ای مانند عبور میکند در حالی که توسط چندین آینه منعکس میشوند.پرتو حتی به لنزهای مرکزی دست میابند که لیزر را به نقطه ای انتخاب شده برای برش بر روی پارچه میرساند.این روش در بسیاری از موادی که توسط لیزر برش داده میشوند بکار میروند.
لیزر سی.او.دو,لیزر ان.دی و لیزر ان.دی یاگ همگی پرتو متمرکزی از نور را ایجاد میکنند.که گفته میشود تفاوت در انواع این لیزرها آن ها را برای وظایف به خصوص ایده آل میسازد.لیزر سی.او.دو لیزری است که نور مادون قرمز تولید میکند.لیزرهای سی.او.دو به سادگی توسط مواد اصلی در اولین انتخاب برای برش موادی مانند چرم جذب میشوند.لیزرهای ان.دی و ان.دی یاگ به عبارت دیگر لیزرهای جامدی هستند که بر کریستال متکی اند تا پرتو روشن بسازند.این سبک های نیرومند برای حکاکی,اتصال و برش مواد مناسب اند.اما نه دقیقا برای طراحان لباس زنانه.

چگونه باید مراقب باشیم:

بدلیل قدردانی شما از توجه به جزییات و برش های دقیق بر روی جنس شما یک مدیست هستید.برش اجناس با یک لیزر اجازه ی برش های بسیار دقیق بدون حتی لمس جنس را میدهد که معنایش این است که جامه ای با صنعتی ترین فرآیند ممکن تولید میشود.برش لیزری نوعی دقت را ارایه میدارد که ممکن است بپندارید که آن طرح کار دست است.اما با سرعت بیشتر  آن را عملی تر کرده و قیمت پایین تری را اعطا میدارد.
مباحثی وجود دارد که طراحانی که ازین سبک تولید استفاده میکنند کمتر قابل تقلید هستند.چرا؟خب تولید طرح های پیچیده دقیقا به همان شکل دشوار است.البته,کسانی که تقلید میکنند میکوشند تا طرح های اصلی را ایجاد کنند اما بکار گیری برش های لیزری چیزیست که آن را برای رقابت ضمن ساخت الگوهای مشابه مشکل تر کرده است.

دستگاه لیزر برش و حکاکی
 دستگاه لیزر حکاکی 
“ برش لیزری لباس”