برش لیزری سنگ

کد خبر : #943
تاریخ انتشار : ۱۴ آبان, ۱۳۹۶
تعداد بازدید کننده : 292
ارسال به دوستان

برش لیزری سنگ

آشنایی با برش لیزری سنگ

پدرو مادر من به تازگی تصمیم به تغییر قفل درب قدیمی مان کردند و میخواهند دربی با سیستم کنترل جدید همراه با صفحه کلید خریداری کنند . با این حال این تکنولوژی جدید , عملیات پنهان سازی یک کلید یدکی را غیرممکن میسازد . به جای اینکه از کد عبور استفاده کنم که دیگران بتوانند آن را دریابند,تصمیم گرفتم که رمز عبور چهار رقمی در قسمت پایین یک سنگ توسط لیزر حک کنم . محصول نهایی عالی بود . این پروژه میتواند یک قطعه یا هدیه فوق العاده ای به شمار بیاید .

مراحل انجام برش لیزری سنگ

FIJ2VFWJ4G598DA.MEDIUM

به دنبال سنگی که این ویژگی ها را دارد باشید :تخت باشد و دارای سطوحی صاف درهر دوطرف باشد طوری که بتواند حکاکی شود.
سنگ بایستی بتواند در موقعیت امنی قرار گیرد . هم چنین قسمت فوقانی آن نباید حالت عمودی داشته باشد .
اندازه ی مناسب برای آن : اندازه ی آن به گونه ای باشد که همسایگانتان نتوانند آنرا به راحتی بلند کنند .

بافت و ظاهری یکنواخت داشته باشد :

برش لیزری سنگ

 

لیزر بسته به هر گونه از مواد به نوعی به آن واکنش نشان میدهد . با یک سنگ تراشیده شده , برخی از اعداد ممکن است غیر قابل خواندن شوند .همانطور که در تصویر بالا مشاهده میکنید , من به طور کامل دستور العمل های خود را دنبال نمیکنم . بهترین سنگی که من پیدا کردم سنگی بود که فقط یک طرف آن صاف بود . خوشبختانه آسان بود که چند نوار نقاشی بر روی بخش های هرمی قرار داد و آن را از تخت برش مسطح در امان نگه داشت . اگر به ساحل دسترسی دارید توصیه میکنم که به جستجو بپردازید .

نرم افزار برش لیزری سنگ

FMTCMATJ48PRTTI.MEDIUM

مرحله دو : تهیه نرم افزار برش لیزر

اول, نرم افزار برش لیزر را انتخاب کنید . من و زین دراین راستا از corel draw استفاده کردیم . کد کلیدی خود یا آنچه که میخواهید بر روی سنگ حکاکی شود را وارد برنامه کنید . اگر کد مورد نظر متن میباشد , پیشنهاد میکنم که از قلمی ضخیم و قابل خواندن استفاده کنید . من خود از brittanica bold استفاده میکنم . حالا میتوانید آنرا برش دهید.

لیزر برش سنگ

اگر سنگ مورد نظرتان از هر دو طرف مسطح میباشد ,فقط آن را بر روی سطح برش قرار دهید . متاسفانه سنگ من اینطور نبود به خاطر همین مجبور بودم برخی نوار های رنگی آبی به آن بچسبانم . بعد از آن شما باید ارتفاع آن را تحت اصولی دقیقی در بیاورید . این فرایند برای همه متفاوت خواهد بود بنابراین من عمق آن را پوشش نمیدهم . در آخر برخی از اعداد را برای سرعت و شدت وارد کرده و آن را راه اندازی کنید . اولین بار که خواستیم سنگ را حکاکی کنیم ,به علت کم بودن قدرت , سنگ به هیچ وجه حکاکی نشد . قبل از اینکه سنگ مورد نظر را انتخاب کنید کمی با دیگر سنگ ها این روند را امتحان کنید . سنگ من خیلی خوب از آب درآمد .

مرحله ی چهار : پروژه را خاتمه دهید

 

برش لیزری سنگ

سنگ عالی به نظر میرسد
اگر یک کد در آن وجود دارد ,آن را در نزدیکی درب ورودی خود پنهان کنید و یا آنرا به عنوان یک هدیه به کسی ببخشید . در آخر اینکه من فکر میکنم که سنگ های لیزر برش موردی عالی برای روند فروش هستند .

“ برش لیزری سنگ”